FANDOM


Afera Mostowa - afera, która wybuchła 4. lutego 2054 roku w Warszawie po tym, jak okazało się, że stolica posiada 74 mosty, podczas gdy urzędnicy doliczyli się ich jedynie 68.

Źródła nadwyżki Edytuj

Obecnie wiadomo, że nadwyżka sześciu mostów to wybryk radnych, którzy od kilku lat nieprawidłowo wykorzystywali środki z budżetu miasta. Kontrola przeprowadzona przez urzędników Najwyższej Izby Kontroli Totalnej wykazała m. in., że pieniądze przeznaczone na własne premie i podwyżki radni inwestowali w budowę dzikich mostów.

Tłumaczenie winnych Edytuj

Skruszeni radni tłumaczyli, że zawsze pociągała ich inżynieria lądowa i dzięki swym dobrze płatnym posadom, mogli zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa. Twierdzili ponadto, że ...w Warszawie może i mostów dostatek, ale jeszcze kilka nie zawadzi.

Zasoby CAR Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki