FANDOM


Pioro mini

To hasło w obecnej postaci stanowi jedynie zalążek hasła. Tematyka, której dotyczy jest o wiele szersza. Jeżeli potrafisz, postaraj się je rozwinąć, ku Chwale Wielkiej Rzeczpospolitej.

prof. dr Andrzej Lepper (1954-2011) - jeden z najważniejszych polityków okresu III RP, przewodniczący partii i związku zawodowego rolnictwa Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej, były poseł i wicemarszałek Sejmu, właściciel licznych doktoratów honoris causa nadanych przez uczelnie krajów dawnego ZSRR, wielokrotny przestępca, w latach 2006-2007 wicepremier oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi, wielokrotny kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Andrzej Lepper zyskał popularność, która umożliwiła mu wejście do Sejmu pod koniec XX wieku, poprzez rolnicze blokady dróg i skrajnie populistyczny program. Liczne afery z udziałem jego i jego partii oraz nietypowe zachowania sprawiły, że jest doskonale pamiętany nawet teraz. Powstało kilka filmów upamiętniających jego działalność, również nauka jego zniekształconym imieniem określiła kilka wielkości fizycznych.

Zobacz teżEdytuj

Zasoby CAREdytuj