FANDOM


Columbia.jpg

Kabina promu tuż przed katastrofą

Columbia - pierwszy wahadłowiec (prom kosmiczny) NASA, który odbył lot w kosmos. Drugi (po Challengerze) wahadłowiec, który uległ zniszczeniu (1 luty 2003).

W końcu XX wieku wahadłowiec ten odbył wiele misji, ważnych dla USA. W roku 2053 specjaliści z Polskiej Agencji Kosmicznej, przy współpracy z odhibernowaną komisją śledczą, odkryli prawdziwą przyczynę katastrofy. Okazało się, że systemem awaryjnym zainstalowanym na promie był Windows w wersji 98, który był niekompatybilny z promem kosmicznym i po serii dramatycznych i nagłych komunikatów zrobił to, co umiał najlepiej, czyli zakończył działanie, ukazując słynny "ekran śmierci", zwany też "niebieskim ekranem".

Załoga nie straciła zimnej krwi. Udali się na tył promu w celu konsumpcji piwa i zadzwonili z "najlepszymi" życzeniami "wszystkiego dobrego" do ówczesnego szefa Microsoftu, Billa Gatesa.

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki