FANDOM


Departament Środowiska - jeden z oddziałów Ministerstwa Narodu, zajmujący się ochroną i kształtowaniem środowiska i racjonalnym wykorzystaniem jego zasobów.

Do zadań Departamentu należy ochrona przyrody, w tym w parkach narodowych i krajobrazowych, rezerwatach przyrody oraz ochrony gatunków roślin i zwierząt, prawem chronionych lasów, zwierzyny i innych tworów przyrody, a także gospodarka zasobami naturalnymi. Do prerogatyw oddziału należy także kontrola nad wprowadzaniem do środowiska organizmów genetycznie zmodyfikowanych.

Najważniejszym zadaniem Departamentu jest obecnie rekultywacja terenów, na których doszło do dywanowych nalotów termojądrowych, co skutecznie zwiększa wydatki państwa i przyczynia się do zmniejszenia garbu budżetowego. Dzięki tej działalności oddział ten jest z najważniejszą częścią Ministerstwa Narodu.

Zobacz teżEdytuj

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki