FANDOM


Departament do spraw Radiofonii, Telewizji i Multiwizji (Departament "tego i owego") - jeden z oddziałów Ministerstwa Informacji, odpowiedzialny za obronę interesu publicznego w radiofonii, telewizji i multiwizji. Departament zamknięto 11 stycznia 2056 roku.

Likwidacja Edytuj

Jednostka, w której pracowało dwóch urzędników, z czego jeden na pół etatu, uznana została za archaiczną i niepotrzebną, w konsekwencji uległa likwidacji. Jednak zamknięcie departamentu przeszło bez echa w środowisku mediów. Niektórzy nadawcy byli nawet zaskoczeni, że taki wydział w ogóle istniał, gdyż nigdy nie mieli z nim styczności.

Przyczyny Edytuj

Minister Informacji wyjaśnił, że media w Wielkiej Rzeczypospolitej to sprawa nadawców i ich odbiorców, zatem wszelakie urzędnicze regulacji, czy dyrektywy są po prostu zbędne. Obywatele, zgodnie z żelaznymi prawami rynku, sami wybiorą kanał, który najbardziej odpowiada ich preferencjom.

Pomimo likwidacji departamentu, nadal panuje kontrola przekazu pod kątem treści nieobyczajnych, czy niedozwolonych.

Zasoby CAR Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki