FANDOM


Fantomas - zmodyfikowana wersja popularnego Fiata 126p, produkowana przez FSO od lipca 2060 roku.

Od poprzednich modeli wyróżnia go tylko jedna, ale za to bardzo niezwykła cecha – niewidzialność. Wojsko Polskie udostępniło inżynierom FSM technologię, którą wykorzystano przy tworzeniu słynnego już F-12 Boćka. Zastosowanie specjalnych materiałów uniemożliwia ludzkiemu oku dostrzeżenie pojazdu.

Problemy Edytuj

W związku z niewidzialnością Fantomasa, pojawiły się liczne kłopoty z jego użytkowaniem. Pierwsi kupcy, skarżyli się na trudności w kierowaniu. Zbyt dużo czasu zajmowało wymacanie kierownicy, skrzyni biegów, lusterek, czy pedałów.

Ponadto państwowi urzędnicy dostrzegli pewne niebezpieczeństwo płynące z faktu, że po drodze poruszają się obiekty, których nie sposób zobaczyć. W specjalnym rozporządzeniu nakazano pokryciem lakierem (wybór koloru pozostawiono właścicielom, pod warunkiem, że będzie to czerwony) wszystkich zewnętrznych powierzchni Fantomasa tak, aby był widoczny z daleka. Twórcy nowego Fiata wnieśli oficjalny protest przeciw tej decyzji. Twierdzili, że specjalne, odblaskowe naklejki o wymiarach 2 cm x 2 cm, ostrzegające o zbliżaniu się niewidzialnego auta, są wystarczającym zabezpieczeniem.

Zasoby CAR Edytuj

Współczesne samochody
FantomasFerrari Burdello Bum Bum GTFiat 126 p/XFord FatahJelcz LuxBusLataczMaluchMaluch-BenzMama Mia 320GTSPolonez AgresorPolonez Caro GTI 9.0Polonez CedurPolonez ImperatorPolonez InformatorPolonez KataklizmPolonez KonkretPolonez NetoperekPolonez NewtonSPAŚLAKTrabant 601 BoxerURSUS XXIIWarszawa Motylek III