FANDOM


Ferrari Burdello Bum Bum GT - sportowy samochód produkowany przez firmę Ferrari skierowany do mężczyzn w średnim wieku. To drugi model samochodu, który wprowadziła na rynek nowa-stara firma samochodowa z Półwyspu Apenińskiego.

NapędEdytuj

Samochód posiada innowacyjną jednostkę napędową - silniki na ciekły beton. Początkowo pomysł ten nie przypadł do gustu Ministrowi Słusznych Kroków, który uważał, że Ferrari powinno wyposażyć swoje samochody w tradycyjne silniki benzynowe W20 o pojemności 15 litrów, dysponujące ogromną mocą i spalające ogromne ilości benzyny - w ten sposób garby budżetowe potencjalnych posiadaczy nowych samochodów mogłyby zostać znacząco zmniejszone.

WyglądEdytuj

Od razu rzucają się w oczy gigantyczne spoilery umiejscowione na masce, dachu, i klapie bagażnika. Kształt samochodu przypomina odwrócone skrzydło, dzięki czemu podczas jazdy wytwarza się siła docisku, proporcjonalna do prędkości pojazdu. Samochód jest dostępny w siedmiu kolorach: czerwonym, karminowym. rubinowym, mageta, karmazynowym, szkarłatnym i cynobrowym.

OsiągiEdytuj

Autor rozpędza się do setki w ok. 0,01 s. Jest drugim samochodem wykorzystującym antygrawitację do zmniejszenia masy - waży tylko 20kg. Maksymalna prędkość, którą rozwija to 2100 km/h.

WyposażenieEdytuj

Wyposażenie samochodu jest dość skromne. Posiada on 14 poduszek powietrznych, pięciostopniową klimatyzację, intergalaktyczne radio, telewizję satelitarną oraz konsolę do gier.

Współczesne samochody
FantomasFerrari Burdello Bum Bum GTFiat 126 p/XFord FatahJelcz LuxBusLataczMaluchMaluch-BenzMama Mia 320GTSPolonez AgresorPolonez Caro GTI 9.0Polonez CedurPolonez ImperatorPolonez InformatorPolonez KataklizmPolonez KonkretPolonez NetoperekPolonez NewtonSPAŚLAKTrabant 601 BoxerURSUS XXIIWarszawa Motylek III