Fandom

Wielkapedia

III RP

Przekierowano z IIIRP

831stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Prezydenci.JPG

Prezydenci III RP

III RP (Trzecia Rzeczpospolita Polska) - naród państwowopodobny, działający w Polsce od 1989 do 2018, kiedy to Naczelnik na czele rebelii doprowadził do ukrócenia anarchii w tym kraju.

Twór ten zaczął swą egzystencję od obrad okrągłego stołu i spotkania w Magdalence, kiedy to, pod dumnymi hasłami "grubej kreski", władzę przejęli wspólnie komuniści i solidarnościowcy. Życie pokazało, że nie był to zbyt udany mariaż.

W latach 2005-2007 były podejmowane nieudolne próby naprawienia(?) struktur państwa, które skończyły się całkowitym ignorowaniem Polski na arenie międzynarodowej. Demagodzy z tego okresu (np. Jarosław Kaczyński) używali nawet określenia IV RP, które miało symbolizować odnowę moralną i budowę lepszego państwa. Dziś wiemy jednak, że owe określenie było w tamtych latach całkowicie bezzasadne i błędne.

Przez cały okres III RP wybuchały liczne afery, m.in. afera Rywina (2002), seksafera (2006), afera gruntowa (2007), afera hazardowa (2009) czy afera agentów na Wiejskiej (2010). W celu ich zwalczenia powoływano liczne komisje, które próbowały rozwikłać sprawę, wzywając kolejnych świadków na zeznania, lecz bez rezultatów. Komisje te za to wpłynęły na zwiększenie popularności zasiadających w nich posłów, takich jak np. Zbigniew Ziobro, Jan Maria Władysław Rokita czy Krzysztof Kononowicz.

W latach 2012-2015 wyszło na jaw, że także wielu dziennikarzy brało udział w licznych przekrętach. Niczego im jednak nie udowodniono, gdyż broniła ich ustawa z roku 2009 o wolności słowa i wolności pisania tego, co ślina na język przyniesie.

W 2017 w Polsce nie miał już kto rządzić, gdyż frekwencja na wyborach wyniosła -0,17%, bo z lokali wyborczych wyszli nawet oddelegowani do liczenia głosów społecznicy. Zaczęła się anarchia, nikt nie umiał sobie z nią poradzić. Dopiero Naczelnik doprowadził do świetności kraj, który od tamtej pory już nigdy nie pogrążył się w chaosie.

Wierną kopię III RP z udziałem klonów jej głównych polityków przedstawia Madagaskar Reality Show.

Zobacz teżEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki