FANDOM


IV Polski Korpus Inwazyjny („Polskie Błyskawice”) - elitarna jednostka Wojska Polskiego, która została powołana w 2048 roku. Korpus składa się głównie z mobilnych pojazdów terenowych, bojowych maszyn kroczących typu "Mech" i ciężkich czołgów. Ma swój udział w pokonaniu Chin (wraz z III Polskim Korpusem Inwazyjnym) w 2052 roku. Wspólnie z II Korpusem brał udział w wojnie polsko-libijskiej i zdobyciu stolicy - Trypolisu.

Nazwa „Błyskawice” pochodzi od znanej wszem i wobec szybkości i skuteczności jednostki. „Jeżeli IV Korpus wkroczy na teren jakiegoś kraju, to niech jego obywatele będą pewni , że za kilka dni przywitają nową ojczyznę!” (Minister Wojny)

Na początku 2057 roku w koszarach IV PKI w Prowincji Nowa Korea doszło do serii tajemniczych eksplozji, w których zniszczeniu uległa większa część sprzętu, a reszta została poważnie uszkodzona. Mimo to, żołnierze IV PKI nie stracili ducha, a wręcz przeciwnie, czym zaskoczyli wszystkich.

Zobacz też Edytuj

Zasoby CAR Edytuj

Wojsko Polskie
Wódz Naczelny Wojska Polskiego
Naczelnik Państwa Polskiego
Polskie Korpusy Inwazyjne
I PKIII PKIIII PKIIV PKIV PKI
Pozostałe
Ministerstwo WojnyPolska Marynarka GwiezdnaAgresywna Obrona GranicFunkcje i profesje wojskoweOddziały wojskowePolskie operacje militarne