FANDOM


I Polski Korpus Inwazyjny ("Orły RP") - elitarna jednostka Wojska Polskiego utworzona w 2029 roku. Jej pierwszym i jak dotąd, najważniejszym i najbardziej chwalebnym osiągnięciem, było uczestnictwo w "Zemście Narodu" i bardzo łatwe pokonanie ZSRR. W 2052 roku I Polski Korpus Inwazyjny z łatwością rozwiązał problem Indii, sprzyjających komunistom z Chin.

Ostatnią zakrojoną na szeroką skalę akcją I PKI było pokonanie wojsk brytyjskich i zajęcie tego kraju przy minimalnym oporze przeciwnika. Większość żołnierzy tego korpusu odeszła już na emeryturę. Obecnie niewiele wiadomo o „Orłach Rzeczypospolitej”. Swego czasu był to najbardziej prestiżowy oddział w Europie i na świecie. Dowódcą I Polskiego Korpusu Inwazyjnego był I Naczelnik Państwa Polskiego.

Zobacz teżEdytuj

Zasoby CAREdytuj


Wojsko Polskie

Wódz Naczelny Wojska Polskiego: Naczelnik Państwa Polskiego
Polskie Korpusy Inwazyjne: I PKIII PKIIII PKIIV PKIV PKI
Ministerstwo WojnyPolska Marynarka GwiezdnaAgresywna Obrona GranicFunkcje i profesje wojskoweOddziały wojskowePolskie operacje militarne


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki