FANDOM


Kanadastan - nieistniejąca już dziś republika islamska. Po tym, jak na początku wieku Amerykanie uderzyli w światową siatkę terrorystów, fanatyczni wyznawcy Allaha postanowili nie dawać za wygraną. Masowo ściągali do Kanady, by w końcu dokonać tam zamachu stanu i ustanowić pod nosem USA Islamską Republikę Kanadastanu. Od 2042 roku do 2052 liczba muzułmanów wzrosła tam z ok. 400 tysięcy do prawie 200 milionów, przy czym w 2052 roku żyło tam zaledwie 3 tysiące chrześcijan.

Terroryści z Kanadastanu wsławili się zamachem na Biały Dom, w którym zginął prezydent USA i jego rodzina. Zapoczątkowało to wojnę, w wyniku której Amerykanie wspierani przez Wojsko Polskie (ale bez udziału Polskich Korpusów Inwazyjnych) pokonali islamskich fanatyków i włączyli Kanadastan w obręb swojego kraju jako największy stan.

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki