FANDOM


Kot Polski (łac. Polonicus catus) - gatunek mięsożernego ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Został wyhodowany za pomocą licznych krzyżówek oraz starannej selekcji najszlachetniejszych ras.

Rekordzista Edytuj

Największy okaz został wyhodowany przez pana Wacława z Radomia. Kot ważył 50 kilogramów.

Cechy drapieżcy Edytuj

Z uwagi na niezwykle silny układ odpornościowy zwierzątko jest całkiem samowystarczalne. Jest świetnym łowcą i drapieżcą. Odkąd kot polski pojawił się na terenie Macierzy, całkowicie zniknęły takie plagi, jak szczury, myszy i inne bezpańskie czworonogi. W warunkach domowych spożywa 20 litrów mleka dziennie.

Stosunek do ludzi Edytuj

W stosunku do ludzi kot polski zachowuje się nadzwyczaj miło i spokojnie, rodzice docenią jego słodkie mruczenie, mające wspaniały, uspokajający i usypiający wpływ na dzieci.

Dodatkowe walory Edytuj

Dodatkową korzyścią z posiadania kota polskiego jest mięciutka i puszysta sierść, idealnie nadająca się na ekologiczną, a jednocześnie elegancką wełnę.

Zasoby CAR Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki