FANDOM


Kraj Krasnojarski - jest to jedna z prowincji WRP, która graniczy z: Krajem Karskim od Zachodu, Prowincją Aralu i Prowincją Nadbajkalską od południa oraz Prowincją Wschodnią od wschodu. Przyłączona do Polski w wyniku Zemsty Narodu w roku 2035.

Klimat zimny i nieprzyjazny człowiekowi, przez co większe miasta istnieją tylko na południu (Krasnojarsk - stolica prowincji). Przez większą część roku głównym szlakiem komunikacyjnym jest zamarznięta rzeka - Jenisej. Nawet taki kraj jak Wielka Rzeczpospolita nie potrafi czerpać większych zysków z takiego miejsca, co nie znaczy, że nie czerpie żadnych, oczywiście, gdyż znajdują się tam duże kopalnie diamentów.

Największe miasta:


Ostatnio toczy się tam spór o zmianę nazw trzech wysp archipelagu Ziemi Północnej i jednej z cieśnin, które upamiętniają czasy totalitaryzmu (nieoświeconego) i ZSRR. Wyboru nowych nazw ma dokonać sam Naczelnik Państwa Polskiego.

Zasoby CAREdytuj

Podział administracyjny Wielkiej Rzeczypospolitej
MacierzKraj BaskówKraj KarskiKraj KrasnojarskiLandy NiemieckieMała Rzeczpospolita MadagaskarskaPolska Ameryka WschodniaPolska Przestrzeń KosmicznaPolska Wielka Afryka PółnocnaPolska Wielka IndonezjaPolska Wielka WenezuelaPolska Wspólnota BrytyjskaPolski Biegun PółnocnyPowiat TajwanProwincja AlaskaProwincja AraluProwincja ArgentynaProwincja AustralijskaProwincja BoliwiaProwincja BrazyliaProwincja ChińskaProwincja EkwadorProwincja EspaniaProwincja FilipinyProwincja FrancuskaProwincja MaliProwincja IndyjskaProwincja IrakProwincja IslandiaProwincja KamczatkaProwincja KolumbiaProwincja KubaProwincja MarokoProwincja MauretaniaProwincja NadbajkalskaProwincja Nowa KoreaProwincja OceaniaProwincja PalestynaProwincja PerskaProwincja RzymskaProwincja SaudyjskaProwincja SudanProwincja UrugwajProwincja Wielka EtiopiaProwincja WschodniaZielona ZiemiaZiemie OdzyskaneZiemie Północne