FANDOM


LXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2054 roku. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez 194 stacje telewizyjne. Na całym świecie obejrzały je miliardy ludzi na wszystkich kontynentach. Najhojniejszą grupą społeczną okazali się nauczyciele, zaś zwyczajowo najmniej zebrano wśród producentów okularów słonecznych.

Był to równocześnie pierwszy finał, który mógł zakończyć się kompletną klapą.

Problemy Edytuj

W 2054 kulminację osiągnął problem związany ze spożytkowaniem zebranej kwoty. Ponieważ w tym czasie, w WRP na jednego pacjenta przypadały 4 łóżka, respirator i półtorej pielęgniarki z Prowincji Ziemie Północne, nie było mowy o jakimkolwiek dofinansowanie polskiej służby zdrowia. Natomiast jedyny bezdomny również nie pozwalał sobie pomóc, jako, że był to buntownik z wyboru oraz idealista.

Rozwiązanie Edytuj

Pewnym rozwiązaniem okazało się nowe prawo, umożliwiające transfer pieniędzy zebranych przez WOŚP za granicę. Dzięki temu udzielono pomocy społeczeństwom USA oraz Wielkiej Brytanii nękanym przez biedę i niedostatek.

Zasoby CAR Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki