FANDOM


Eu2002b karta biala europa panstwa Macierz w Wielkiejrzeczypospolitej.net

Macierz na tle innych prowincji Najjaśniejszej

Macierz (ang. The Motherland, nie mylić z: The Matrix) - zgodnie z Konstytucją WRP to ziemie leżące między Odrą i Nysą Łużycką na zachodzie a Morzem Czarnym na wschodzie, Morzem Bałtyckim na północy a wyspami greckimi na południu. Macierz zgodnie z Wielką Reczpospolitą to ziemie leżące między Odrą i Nysą Łużycką na zachodzie a Morzem Czarnym na wschodzie, Morzem Bałtyckim na północy a wyspami greckimi na południu. Główna Wielka Rzeczpospolita .

Z Macierzy pochodzi aktualny Naczelnik Państwa Polskiego oraz wiele innych znanych osób.

Geografia Edytuj

Swym zasięgiem obejmuje wiele dawnych krajów m.in. wszystkie dawne państwa słowiańskie (choć jedynie fragment największego - Rosji), państwa bałtyckie (Litwę, Łotwę i Estonię) oraz Grecję, Węgry, Rumunię, Mołdawię i zachodnią część Turcji, w tym obejmuje tereny, które posiadała od początku swojego istnienia; i 12 dawnych krajów Cesarstwa Słowiańskiego: Polskę, Czechy, Słowację, Litwę, Ukrainę, Węgry, Słowenię, Serbię, Chorwację, Bułgarię, Macedonię, Bizancjum (Dawna Grecja i zach. Turcja. Utworzona przez Cesarza Piotra Światowida I zdobywcę). Klimat jaki tu panuje to głównie umiarkowany przejściowy na północy i zachodzie przechodzący w kontynentalny na wschodzie oraz podzwrotnikowy morski na południu. W części północnej dominują niziny i pojezierza, na południu góry i wyżyny. Główne miasta to: Metropolia Warszawska, Kijów, Wilno, Praga Budapeszt, Belgrad, Tarnów, Konstantynopol, Mińsk, Ryga, Kraków, Lwów, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kielce, Olecko, Bratysława, Zagrzeb, Sarajewo, Lublana, Sofia, Królewiec, Ateny, Łódź, Głogów (Od 1573 r. po podpisaniu paktu Odbudowy funkcjonuje nazwa Mądrywia. Używane głównie przez posłów i senatorów popierających Słowianizację Greków), Spartanopolis, i kilka innych metropolii


W ramach administracji Macierzy wyróżnia się 24 (Kiedyś: 12) tzw. krajów po ustawie z dnia 13 lutego 2067 , ale faktycznie posiadających status województwa. Kraje Macierzy używane są również jako okręgi statystyczne.

Są to:

1. Kraj Inflancki (Inflanty-Ryga),

2. Kraj Litewski (Litwa-Wilno),

3. Kraj Ukraiński (Ukraina-Kijów),

4. Kraj Doniecki (Tauryda-Donieck),

5. Kraj Mołdawski (Mołdawia-Kiszyniów),

6. Kraj Polski (Lechia-Kraków oficjalnie, urzędy przeniesione do miasta Tarnów),

7. Kraj Czeski (Morawia-Brno),

8. Kraj Węgierski (Węgry-Budapeszt),

9. Kraj Serbski (Serbia-Belgrad),

10. Kraj Grecki (Grecja-Ateny),

11. Kraj Bułgarski (Bułgaria-Płowdiw),

12. Kraj Bizantyjski (Bizancjum-Konstantynopol).

13. Kraj Polski (Kraków)

14. Kraj Litewski (Wilno),

15. Kraj Ukraiński (Kijów),

16. Kraj Czeski (Praga)

17. Kraj Słowacki (Bratysława)

18. Kraj Węgierski (Budapeszt)

19. Kraj Serbski (Belgrad)

20. Kraj Chorwacki (Zagrzeb)

21. Kraj Słoweński (Lublana)

22. Kraj Bułgarski (Sofia)

23. Kraj Macedoński (Skopje)

24. Kraj Rosyjski (Moskwa)

Gospodarka Edytuj

Macierz to absolutne centrum gospodarcze całego świata. Tutaj swoje siedziby mają największe światowe spółki, giełdy i instytucje finansowe.

Rolnictwo tutaj to głównie sadownictwo i niezbyt duże wielobranżowe gospodarstwa - tradycyjny polski model gospodarowania. W części dawnej Ukrainy jednak na wysokiej jakości glebach uprawiana jest pszenica.

Przemysł, niegdyś głownie ciężki i zbrojeniowy, przekształcił się w precyzyjny i wyrobów elektronicznych (wielkie firmy NeoTech i Unitra) albo samochodowy (FSO-Daimler-Chrysler) z małym udziałem chemicznego, spożywczego i włókienniczego.

Macierz to wielkie centrum handlowo-usługowe, działają tu wielkie banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy transportowe czy giełdy. Tutaj mieszczą się siedziby takich sieci handlowych jak Społem i restauracji (KFC, Pan Donald).

Historia Edytuj

Pioro mini

To hasło w obecnej postaci stanowi jedynie zalążek hasła. Tematyka, której dotyczy jest o wiele szersza. Jeżeli potrafisz, postaraj się je rozwinąć, ku Chwale Wielkiej Rzeczpospolitej.

18 sierpnia 2051 roku
została nadana nazwa - Macierz.
Od granic, które rozpoczęły Polską potęgę. 
Podział administracyjny Wielkiej Rzeczypospolitej
MacierzKraj BaskówKraj KarskiKraj KrasnojarskiLandy NiemieckieMała Rzeczpospolita MadagaskarskaPolska Ameryka WschodniaPolska Przestrzeń KosmicznaPolska Wielka Afryka PółnocnaPolska Wielka IndonezjaPolska Wielka WenezuelaPolska Wspólnota BrytyjskaPolski Biegun PółnocnyPowiat TajwanProwincja AlaskaProwincja AraluProwincja ArgentynaProwincja AustralijskaProwincja BoliwiaProwincja BrazyliaProwincja ChińskaProwincja EkwadorProwincja EspaniaProwincja FilipinyProwincja FrancuskaProwincja MaliProwincja IndyjskaProwincja IrakProwincja IslandiaProwincja KamczatkaProwincja KolumbiaProwincja KubaProwincja MarokoProwincja MauretaniaProwincja NadbajkalskaProwincja Nowa KoreaProwincja OceaniaProwincja PalestynaProwincja PerskaProwincja RzymskaProwincja SaudyjskaProwincja SudanProwincja UrugwajProwincja Wielka EtiopiaProwincja WschodniaZielona ZiemiaZiemie OdzyskaneZiemie Północne