FANDOM


Microsoft - jeden z działów koncernu NeoTech, zajmujący się rozwojem oprogramowania komputerowego.

HistoriaEdytuj

Firma została założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena i w krótkim czasie osiągnęła dominującą pozycję na rynku oprogramowania komputerowego. Microsoft w początkach XXI wieku był największą na świecie firmą branży komputerowej. Najbardziej znana była jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Znana jest też z tego, że z powodu jej przestarzałego oprogramowania rozpadł się prom Columbia.

Czasy współczesneEdytuj

Firma została przejęta przez największy polski koncern przemysłowy NeoTech i stała się odtąd działem giganta. Od czasu przejęcia nastąpił gwałtowny rozwój firmy. Zarówno kontynuuje wydawanie swoich znanych, aczkolwiek bardzo udoskonalonych programów, takich jak Windows, czy edytor Słowo, jak też tworzy całkowicie nowe produkty, jak edytor tekstów dla raperów, tłumaczący na język hip-hopowy mowę potoczną, czy konsolę XBOX.

Zobacz teżEdytuj

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.