FANDOM


Operacja "Stop kaczce" - nazwa operacji wywiadowczej przeprowadzonej przez Ministerstwo Informacji w pierwszej połowie sierpnia 2060 roku. W wyniku operacji zaaresztowano przywódców buntu tybetańskiego, w tym OCENZUROWANO, natomiast dowódca Niebiańskiej Armii poniósł samobójczą śmierć.

Aresztowani zostali natychmiast osądzeni i internowani na Madagaskar, gdzie zostali zatrudnieni w Madagaskar Reality Show. Był to faktyczny koniec wojny.

Sprawa Radziejowskiego Edytuj

W czasie operacji agenci Ministerstwa Informacji podjęli próbę zaaresztowania byłego hetmana w Pałacu Królewskim w Lhasie. Radziejowski zabarykadował się w swoim gabinecie i ostrzeliwał agentów z broni osobistej. Według oficjalnej wersji wydarzeń zastrzelił się ostatnim nabojem. Istnieje niepotwierdzona wersja mówiąca o śmierci polityka w wyniku trzykrotnego postrzału w czaszkę.

Po akcji w Lhasie Edytuj

Większość z buntowników, pozbawiona przywódców, wróciła do domów. Najbardziej zapalczywi i ci, którzy próbowali stawiać opór, zostali wyeliminowani przez agentów MI z życia, również publicznego w ramach drógiej fazy operacji "Stop kaczce".

Naczelnik, poprzez Ministerstwo Wojny, ogłosił, że wszyscy żołnierze, którzy przeszli do armii buntowników zostaną pozbawieni stanowisk w służbach państwowych, ale, o ile wyrażą skruchę, nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności prawno-karnej.

Ojciec Naszego Narodu jest litościwy - uzasadniał decyzję najwyższych władz Minister Wojny.

Żołnierze, którzy nie wyrazili skruchy (w większośc z I. Brygady Pancernej) zostali zatrzymani przez Ministerstwo Informacji do wyjaśnień. Ich los pozostaje nieznany, choć przypuszcza się, że znaczna większość z nich została postrzelona przy próbie masowej ucieczki.