FANDOM


Jedyny pierscien

Pierścień Naczelnika - pierścień noszony przez Pierwszego Naczelnika WRP.

Opis Edytuj

Pierścień został wytopiony w termojądrowym ogniu Słońca (i tylko tam może zostać zniszczony). Wykonany jest ze ściśle tajnego stopu metali. Wewnątrz pierścienia zatopiony jest także kryształ najczystszego, niezniszczalnego betonu, odpornego właściwie na wszystkie czynniki fizyczne.

KradzieżEdytuj

Pierścień wyeksponowany był w dawnym Pałacu Naczelnikowskim na wystawie pamiątek związanych z Pierwszym Naczelnikiem. Eksponat nie był zabezpieczony niczym poza platynowym łańcuszkiem. Dnia 10 lutego 2061 roku, bezcenny eksponat został skradziony. Władze podejrzewają, że zbrodni dopuściła się sekta Śródziemian, którzy uważają, że całą swą potęgę Wielka Rzeczpospolita zawdzięcza nie Naczelnikowi, tylko pierścieniowi przez niego noszonemu. Według nich pierścień nie został wcale wytopiony w kosmicznych hutach PMG, lecz pochodzi z pradawnych czasów (co jest oczywiście niemożliwe, gdyż w dawnych czasach nikt nie byłby w stanie go wykonać). Członkowie sekty powołują się przy tym na tajemnicze znaki na pierścieniu, które są po prostu zdaniem „Sława i Chwała Wielkiej Rzeczpospolitej”, zakodowanym jednym z pierwszych szyfrów graficznych MI, obecnie nieużywanym.

Zasoby CAREdytuj

Pierścień Naczelnika

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki