FANDOM


Netoperek

Netoperki w akcji

Polonez Netoperek - pierwszy na świecie radiowóz wykorzystujący zjawisko antygrawitacji, wyprodukowany przez firmy NeoTech i FSO-Daimler-Chrysler. Jego produkcja zapoczątkowana została w styczniu 2055.

Model ten powstał w odpowiedzi na coraz bardziej rozpowszechnione samochody cywilne z silnikiem antygrawitacyjnym - radiowozy policyjne w większości go nieposiadające, nie miały szans na dogonienie pirata drogowego.

Polonez Netoperek posiada najnowsze silniki protonowe, których maksymalny pułap wynosi 600 metrów. Wymyślił je prof. Eugeniusz Genialny w ramach projektu CHWDP („Chwała Wszystkim Dobrym Policjantom”). Dzięki ich zastosowaniu uniknięto gwałtownego szturmu na stoiska z kanapkami z masłem po każdym przejeździe pojazdu z silnikiem antygrawitacyjnym na kwas izomasłowy.

Zobacz teżEdytuj

Zasoby CAREdytuj

Współczesne samochody
FantomasFerrari Burdello Bum Bum GTFiat 126 p/XFord FatahJelcz LuxBusLataczMaluchMaluch-BenzMama Mia 320GTSPolonez AgresorPolonez Caro GTI 9.0Polonez CedurPolonez ImperatorPolonez InformatorPolonez KataklizmPolonez KonkretPolonez NetoperekPolonez NewtonSPAŚLAKTrabant 601 BoxerURSUS XXIIWarszawa Motylek III