FANDOM


Prowincja Aralu - prowincja wchodząca w skład Wielkiej Rzeczpospolitej. Sąsiaduje z sześcioma innymi prowincjami, a składa się z terytoriów dawnych państw: Kazachstanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i w małej części Rosji. Tak jak większość sąsiednich prowincji, przyłączona do Wielkiej Rzeczpospolitej w wyniku Zemsty Narodu w roku 2035.

Nie posiada dostępu do morza, od którego jest bardzo oddalona, chociaż w jej obrębie są dwa duże jeziora: Aralskie, od którego bierze nazwę i Bałchasz. Gęstość zaludnienia wyższa niż w położonych bardziej na północ Kraju Karskim i Krasnojarskim, ale mimo to niewielka ze względu na dominujące tu rozległe stepy i pustynie.

Jest dość ubogą prowincją jak na realia WRP, w gospodarce przeważa rolnictwo (zboża, bawełna) i przemysł wydobywczy (rudy żelaza i chromu, niewielkie ilości złota).

Podział administracyjny Wielkiej Rzeczypospolitej
MacierzKraj BaskówKraj KarskiKraj KrasnojarskiLandy NiemieckieMała Rzeczpospolita MadagaskarskaPolska Ameryka WschodniaPolska Przestrzeń KosmicznaPolska Wielka Afryka PółnocnaPolska Wielka IndonezjaPolska Wielka WenezuelaPolska Wspólnota BrytyjskaPolski Biegun PółnocnyPowiat TajwanProwincja AlaskaProwincja AraluProwincja ArgentynaProwincja AustralijskaProwincja BoliwiaProwincja BrazyliaProwincja ChińskaProwincja EkwadorProwincja EspaniaProwincja FilipinyProwincja FrancuskaProwincja MaliProwincja IndyjskaProwincja IrakProwincja IslandiaProwincja KamczatkaProwincja KolumbiaProwincja KubaProwincja MarokoProwincja MauretaniaProwincja NadbajkalskaProwincja Nowa KoreaProwincja OceaniaProwincja PalestynaProwincja PerskaProwincja RzymskaProwincja SaudyjskaProwincja SudanProwincja UrugwajProwincja Wielka EtiopiaProwincja WschodniaZielona ZiemiaZiemie OdzyskaneZiemie Północne