FANDOM


Francja Mapa

Położenie Prowincji Francuskiej

Francuzi to wrzód na dupie Europy i Świata.

Nieoficjalne stanowisko władz polskich.

Prowincja Francuska - zachodnioeuropejska prowincja Wielkiej Rzeczypospolitej. Francuzi jako grupa etniczna w WRP wsławili się jako najbardziej niesforni obywatele. Jako dość licznemu narodowi przyznano Francuzom obszar administracyjny w randze polskiej prowincji. Szybko się jednak okazało, że był to błąd, który tak naprawdę błędem nie był, bo polskie władze nie popełniają pomyłek. Niezależni eksperci, ku uldze wszystkich obywateli, zgodnie uznali, że był to gest dobrej woli Naczelnika wobec Francuzów. Stolicą jest Paryżewo - dawniej Paryż. Religią dominującą w Prowincji Francuskiej jest islam.

Nieudolność francuskich władz i ich niekompetencja doprowadziła do prawie całkowitego zastąpienia ich urzędnikami z Powiatu Czeskiego.

Ponadto, tragiczne w skutkach decyzje polityczne władz francuskich na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat spowodowały spustoszenie w mentalności Francuzów. Dziś 78% z nich przekonanych jest o swej beznadziejności, a jedna trzecia zgonów w Prowincji Francuskiej to samobójstwa.

Mimo swej nieudolności Francuzi potrafią przyciągnąć licznych turystów na Święto Sera, którego główną atrakcją nie jest pokaz wytworów przemysłu serowarskiego, a ciekawy rytuał, przypominający demokratyczne wybory - elekcja Serowego Króla.

HistoriaEdytuj

Tereny współczesnej Prowincji Francuskiej pierwotnie zamieszkiwali celtyccy Galowie. Zostali oni podbici w I wieku p.n.e. przez Rzymian. Według pamiętników Juliusza Cezara mieszkańcy Galii stawiali zacięty opór i dokonywali aktów szaleńczego poświęcenia. Niezależni historycy zastanawiają się, czy można wierzyć osobie, która nie żyje już od ponad dwóch tysięcy lat. Ta pierwsza udana inwazja zapoczątkowała wielowiekową tradycję najazdów na francuskie ziemie (które do 843 roku francuskimi nie były) przez inne narody.

Z rąk Rzymian Galię siłą przejęli Frankowe, co rdzenna ludność przyjęła ze zrozumieniem i paniczną ucieczką w góry. O Galach słuch zaginął, dlatego głównym celem dynastii Karolingów stało się ponowne zaludnienie pozyskanych niedawno ziem. Zadanie okazało się niebywale łatwe, ponieważ do Europy ciągnęły ogromne fale emigracji z Afryki i Bliskiego Wschodu. Słynne stało się symboliczne przywitanie nowo przybyłych muzułmańskich emigrantów pod Poitiers w 732 roku przez samego króla – Karola Młota. Ich potomków nadal można spotkać w budkach z kebabem w całej Prowincji Francuskiej. Panujące we Francji dynastie zmieniały się tak często, że o większości z nich kronikarze po prostu nie zdążyli napisać. Najczęściej wspomina się o trzech, które wymieniały się władzą mniej więcej co miesiąc: Kapetyngowie, Walezjusze oraz Burbonowie.

Pod koniec XVIII wieku, w okresie zaprzestania ataków wrogich mocarstw, znudzeni Francuzi zaczęli walczyć we własnym gronie. Kolejne rewolucje i zamachy stanów skutecznie zastąpiły inwazje obcych państw. Czasy te wypełnia powstanie licznych republik i cesarstw, z których większość została zapomniana w powszechnej świadomości. Niezależni historycy twierdzą, że ostatnie niepodległe francuskie państwo powinno być XXV republiką lub XVI cesarstwem. Kwestia ta do dziś budzi kontrowersje.

W połowie XIX wieku Francję na skutek pomyłki rosyjskich kartografów wymazano z map. Francuzi, zajęci ustanawianiem V cesarstwa lub XII republiki, nie zgłosili żadnych pretensji, więc ich państwo formalnie przestało istnieć aż do sierpnia 1914 roku. Wtedy to niemieccy żołnierze, którzy po podbiciu Belgi ruszyli dalej, po raz drugi odkryli ziemie francuskie i starym zwyczajem postanowili je zająć. Nieskutecznie, ponieważ Anglia z nieznanych powodów uznała Francję za sojusznika i, w przeciwieństwie do samych Francuzów, obroniła jej suwerenność. Podczas II Wojny Światowej nie udało powtórzyć się tej sztuczki i kraj nad Sekwaną został zajęty przez III Rzeszę. Podczas okupacji Francuzi ustanowili trzy republiki i pięć cesarstw, w których główną władzę zawsze otrzymywali Niemcy. Po wojnie sytuacja we Francji ustabilizowała się. Zaprzestano powoływania, z małym wyjątkiem, republik lub cesarstw. Francuscy politycy udawali, że ich państwo liczy się na arenie międzynarodowej, a arena międzynarodowa, dla świętego spokoju, udawała, że w to wierzy. Sytuacja ta utrzymała się aż do lat 20. XXI wieku.

Zasoby CAREdytuj

Podział administracyjny Wielkiej Rzeczypospolitej
MacierzKraj BaskówKraj KarskiKraj KrasnojarskiLandy NiemieckieMała Rzeczpospolita MadagaskarskaPolska Ameryka WschodniaPolska Przestrzeń KosmicznaPolska Wielka Afryka PółnocnaPolska Wielka IndonezjaPolska Wielka WenezuelaPolska Wspólnota BrytyjskaPolski Biegun PółnocnyPowiat TajwanProwincja AlaskaProwincja AraluProwincja ArgentynaProwincja AustralijskaProwincja BoliwiaProwincja BrazyliaProwincja ChińskaProwincja EkwadorProwincja EspaniaProwincja FilipinyProwincja FrancuskaProwincja MaliProwincja IndyjskaProwincja IrakProwincja IslandiaProwincja KamczatkaProwincja KolumbiaProwincja KubaProwincja MarokoProwincja MauretaniaProwincja NadbajkalskaProwincja Nowa KoreaProwincja OceaniaProwincja PalestynaProwincja PerskaProwincja RzymskaProwincja SaudyjskaProwincja SudanProwincja UrugwajProwincja Wielka EtiopiaProwincja WschodniaZielona ZiemiaZiemie OdzyskaneZiemie Północne