FANDOM


Powincja moskiewska mod.JPG

Położenie Prowincji Moskiewskiej

Prowincja Moskiewska - dawna euroazjatycka prowincja Państwa Polskiego. W wyniku rewolucji moskiewskiej na jej terenie proklamowano Rosyjską Komunistyczną Wolną Republikę Ludową, istniejącą do 2063.

Prowincja Moskiewska została utworzona z ziem między Macierzą na zachodzie, a pasmem gór Ural na wschodzie i przyłączona do Państwa Polskiego w roku 2034. Było to skutkiem długotrwałego konfliktu między oboma krajami, (jego początku historycy doszukują się w roku 1018, po najeździe na Kijów). Odrodzony ZSRR, nie mogąc znieść wzrostu znaczenia Polski po udanej Zemście Narodu, podstępnie zaatakował ją bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny. W odpowiedzi na tą zniewagę Wielka Rzeczpospolita przeprowadziła zmasowany, jądrowy atak na wszystkie ważniejsze radzieckie miasta. Po tej porażce wszystkie ziemie dawnej Rosji zostały oddane pod kontrolę Polski.

Moskwa - stolica Prowincji Moskiewskiej, także zniszczona w 2034, została odbudowana w rekordowo szybkim tempie, dwóch lat.

W 2051 na terytorium Prowincji Moskiewskiej została utworzona paramilitarna organizacja rewolucyjna - Globalno Rewolucyjne Ochotnicze Narodowe Oddziały (GRONO), która walnie przyczyniała się do uzyskania przez prowincję niepodległości, utrzymanej do 2063, kiedy to WRP ostatecznie anektowała państwo.

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki