FANDOM


Przedwczoraj - polski film katastroficzny. Premiera miała miejsce w styczniu 2060 roku.

Przedwczoraj to film produkcji polskiej, lecz przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach USA (dlatego jego scenariusz jest taki, jaki jest). Fabuła oparta jest na faktach - konkretnie pamiętnej zimie 2048 roku. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku.

W celu zapewnienia maksymalnego realizmu w trakcie kręcenia filmu, nad miasto sprowadzone zostały punktowe niezwykle intensywne opady śniegu. Udało się także wywołać minimum kilkunastostopniowy mróz. Dzięki temu, że w filmie przez cały czas trwa zamieć, nie są widoczne zmiany wprowadzone przez WRP od czasu przejęcia Polskiej Ameryki Wschodniej.

Głównym bohaterem jest przeżywający problemy rodzinne kierowca pługopiaskarki. Po uratowaniu świata, następuje także przełom w życiu osobistym - rodzina przestaje domagać się od zapracowanego i niebogatego bohatera wyjazdu na narty.

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki