FANDOM


Raport z weryfikacji wsi - tajny dokument opracowany przez amerykańskiego ministra Macieja Antonowicza, ujawniony przez prezydenta USA dnia 16 lutego 2057 roku.

Raport komisji weryfikującej amerykańską wieś, której przewodniczył Antonowicz, dotyczył przekształceń, które zaszły w ostatnim dwudziestoleciu w sektorze wiejskim USA. Chodzi głównie o nadmierną urbanizację i konkretyzację (ubetonowienie betonem pochodzącym z Polski) wsi, jak również zacieranie granic między wsią a miastem. Szczególnie ważny jest ten ostatni problem, gdyż obliczono, że, już w roku 2067 wieś w Ameryce może całkowicie zaniknąć.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział walkę z procesem likwidacji wsi w USA, m.in. poprzez restrykcje na użycie betonu, promocję kultury wiejskiej i wycofanie tzw. ekobetonów.

Kontrowersje budzi dalsza część raportu, w którym Antonowicz oskarża Wielką Rzeczpospolitą o tworzenie na amerykańskiej wsi "siatki agenturalnej, specjalizującej się w działaniach przestępczych i dążącej do przejęcia totalnej kontroli nad wsią, jak również innymi dziedzinami życia amerykańskiego". Raport stwierdza, że duże znaczenie w tym procesie odgrywają polskie restauracje Pan Donald, których liczba na amerykańskich wsiach stale wzrasta.

Raport z weryfikacji wsi spotkał się ze stanowczą reakcją Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Naczelnika Państwa, która zagroziła Stanom Zjednoczonym sankcjami, m.in. zawieszeniem dostaw betonu do USA. W odpowiedzi prezydent zdymisjonował Antonowicza i zapowiedział poprawienie raportu, który według niego zawierał ewidentne błędy.

Zasoby CAREdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki