FANDOM


Samochód Pancerny Antyatomowy Średniego Lotu Ale Konkretny, SPAŚLAK - samochód pancerny, używany w Macierzy przez organizację OKON, jako środek transportu na Spotkania Obywatelskie, pozostający także na usługach PKI.

SPAŚLAK został zaprojektowany przez działaczy OKONia, przy ścisłej współpracy z najlepszymi polskimi inżynierami.

Pojazd posiada wszelkie właściwości konieczne do wykonywania zarówno lekkich misji bojowych, jak i ciężkich dyplomatycznych (posiada wmontowane lodówki pozwalające transportować płynny prowiant w odpowiedniej temperaturze). Kwestią niebagatelną jest również pojemność kufra – jak zapewniają działacze OSCI, w bagażniku każdego pojazdu zmieści się co najmniej 20 skrzynek kompotu z wiśni, 10 opozycjonistów i szpadel dla każdego z nich.

Zgodnie z projektem, pojazd ma prędkość startową 180 km/h, natomiast prędkość przejazdowa po mieście to ok. 0,5 Ma. Prędkość przejazdowa po terenie niezabudowanym waha się pomiędzy 1,265 a 2,234 Ma, co jest całkowitym rekordem w naziemnym transporcie.

SPAŚLAKI napędzane są silnikami wodorowymi, dla których paliwem jest woda. Co bardzo istotne, pojazd jest także przyjazny środowisku; zużywa wodór pobierany z wody, a tlen powstały w wyniku reakcji wypuszczany jest do atmosfery w charakterze spalin.

Uzbrojenie pojazdu to 4 dziesięciolufowe działa obrotowe typu Wezuwiusz (szybkostrzelność ok 8 000 pocisków na sekundę) oraz 3 ciężkie wyrzutnie rakiet przeciwpancernych. Ponadto SPAŚLAK kryty jest grubymi płytami wykonanymi ze specjalnego stopu tytanu od zewnątrz pokrytego jeszcze warstwą kevlaru.

Zasoby CAREdytuj

Współczesne samochody
FantomasFerrari Burdello Bum Bum GTFiat 126 p/XFord FatahJelcz LuxBusLataczMaluchMaluch-BenzMama Mia 320GTSPolonez AgresorPolonez Caro GTI 9.0Polonez CedurPolonez ImperatorPolonez InformatorPolonez KataklizmPolonez KonkretPolonez NetoperekPolonez NewtonSPAŚLAKTrabant 601 BoxerURSUS XXIIWarszawa Motylek III