FANDOM


Suchedniów - jedno z tych miasteczek w środkowej Macierzy w województwie małopolskim, o których wiemy, że istnieją, ale nikt nie wie, w którym miejscu. Od północy graniczy z Szydłowcem, natomiast 4 kilometry na południe znajdują się Kielce.

Suchedniów słynie z tego, że jest najmniejszym miastem w Macierzy, liczy bowiem tylko 20 tysięcy ludzi, w porównaniu z 2005 rokiem, kiedy to miasto liczyło 8 tysięcy mieszkańców. Ten drastyczny skok spowodowała migracja ludności dalekoazjatyckiej.

Miasto założone zostało dawno i nikt nie pamięta kiedy. Pamięta się jedynie o Stanisławie Staszicu, który pochodzi z tego miasta. Jedynym atutem miejscowości jest zalew, nad który przyjeżdża w upalne dni ludność Kielc.

W sierpniu 2057 roku Kielce włączają w swoje granice wieś Osełków - jedyną przeszkodę oddzielającą Suchedniów od Kielc. Miasto, z powodu tak niskiej liczby ludności miało mieć odebrane prawa miejskie i stać się zwyczajną wsią, władze miejskie postanowiły więc nie zhańbić się i przyłączyć się do jednego z okolicznych miast w drodze referendum. Referendum planowane jest na 1 marca 2058, natomiast 1 kwietnia 2058 roku miasto zostanie włączone w granice Kielc bądź Szydłowca.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki