FANDOM


TVP8 (pełna nazwa - do 2054 "TVP8 Wiadomości", od 2054 - TVP8 Wieści z Kraju i ze świata) - utworzony w początkach sierpnia 2052 roku przez Telewizję Polską całodobowy kanał informacyjny.

W odpowiedzi na stale powiększające się zainteresowanie i liczbę widzów Telewizja Polska zmuszona została do utworzenia ósmego już kanału ogólnopolskiego. Przeniesiona została do niego większość serwisów informacyjnych. Natychmiast zdobył on dominującą pozycję na rynku, w tyle zostawiając konkurencyjny TVN z jego stacjami informacyjnymi TVN72 i Hot TVN Headlines.

Orzel zwycieski
Treść tego hasła opisuje rzeczy, które miały lub nadal mają związek z forum WRP.

W maju 2054 TVP8 Wiadomości przejęło Hot TVN Headlines, zmieniając jednocześnie nazwę na TVP8 Wieści z Kraju i ze świata. Od tego czasu stacja regularnie zamieszcza też streszczenia najważniejszych wiadomości na Forum WRP.

Zasoby CAREdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki