FANDOM


V2341 - 1. Kompania Batalionu AtBioCh, nazywana nieoficjalnie "Piastunami Zagłady" - samodzielny pododdział Marynarki Wojennej V Polskiego Korpusu Inwazyjnego, składający się głównie z żołnierzy Ciężkiego Szturmu Atomowego, Ciężkiej Piechoty Pancernej oraz Saperów Atomowych.

Oddział, podobnie jak inne jednostki tego typu, dysponuje bronią osobistą o znaczącej sile rażenia. Jednostka, choć podlegająca pod Flotę Marynarki Wojennej, przeznaczona jest głównie do działań na lądzie.

Ze względu na złożoność działań wykonywanych przez V2341, oddział został podzielony na dwie grupy operacyjne, które współdziałają podczas wykonywania wszelakich misji. Wyróżnia się:

  • Grupę rozpoznania (zwiad) - ma ona za zadanie wstępnie określić stan sytuacji jaka panuje na terenie który ma zostać "spacyfikowany". Na podstawie zdobytych informacji grupa może zasugerować dowódcy oddziału rodzaj środków zaradczych, jakie mogą być użyte podczas "pacyfikacji" oraz opracować drogę ewentualnego odwrotu (co się jak dotąd nie zdarzyło) i dalszy przebieg misji.
  • Główną grupę uderzeniową, która ma za zadanie likwidację głównych sił wroga wszelkimi dostępnymi środkami, lub środkami zasugerowanymi przez grupę rozpoznania, tym samym stawiając czoła całej zamieszkogennej sile żywej wroga.

Do głównych zadań V2341 należy pacyfikowanie zamieszek w na terenie obcych miast, likwidowanie okręgów przemysłowych w celu osłabienia gospodarczego wroga, rozbrajanie i usuwanie wodnych min kotwicznych, dryfujących i dennych, na których zostały użyte ładunki termojądrowe o sile od 2 megaton, oraz usuwanie personelu z wrogich jednostek nawodnych za pomocą gazu bojowego LSD35.

Jednostka V2341 może również eskortować nawodne jednostki cywilne o znacznych rozmiarach, oraz tworzyć zapory na morzu i lądzie w postaci pól minowych.

Linki zewnętrzneEdytuj