FANDOM


Motylek

Limuzyna Motylek III

Warszawa Motylek III (FSO Warszawa) - nazwa modelu samochodu, którego produkcję rozpoczęto w żerańskiej fabryce FSO-Daimler-Chrysler w lipcu 2050 roku.

Jest to to limuzyna z aspiracjami sportowymi. Model posiada silnik IX generacji na tlen pobierany z otoczenia osiąga o mocy 6000 KM. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 450 km/h. Posiada również m.in. czujniki myśli sterujące elektroniką, czy 4 GB/s łącze z Polnetem. Właśnie ze względu na niską przepustowość łącza auto nie znalazło uznania w Macierzy i popyt na nie jest głównie w odleglejszych prowincjach.

W początkach kwietnia 2053 roku wyprodukowany został egzemplarz samochodu numer 100 000 000. Od tego czasu popyt na nie systematycznie spada, wypierana jest przez najnowsze modele Poloneza. Obecnie sprzedawane są głównie Motylki w wersji kombi.

Zasoby CAREdytuj

Współczesne samochody
FantomasFerrari Burdello Bum Bum GTFiat 126 p/XFord FatahJelcz LuxBusLataczMaluchMaluch-BenzMama Mia 320GTSPolonez AgresorPolonez Caro GTI 9.0Polonez CedurPolonez ImperatorPolonez InformatorPolonez KataklizmPolonez KonkretPolonez NetoperekPolonez NewtonSPAŚLAKTrabant 601 BoxerURSUS XXIIWarszawa Motylek III