Fandom

Wielkapedia

Wielkapedia:Jak edytować hasła

835stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0

Krótki kurs edycji WielkapediiEdytuj

Na dobry początek wciśnij "edytuj" nad artykułem.

Następnie wprowadź tekst. Linki wewnętrzne tworzysz zamykając dany wyraz w nawiasy kwadratowe: [[]], np. [[hasło]] lub [[hasło|hasła]] (w tym drugim przypadku użytkownik zobaczy tylko odmienioną formę: "hasła", ale zostanie przekierowany do hasła "hasło"). Linki zewnętrzne, to natomiast [], np. [www.przykład.pl Tytuł strony]

W celu pogrubienia tekstu poprzedź go i zakończ tak:''', np. '''pogrubienie'''.

W celu zapisania tekstu kursywą poprzedź go i zakończ tak:'', np. ''kursywa''.

Informacje na temat przesyłania grafik i wiążących się z tym ograniczeń znajdziesz na specjalnej stronie.

Przed zapisaniem zmian zawsze staraj się skorzystać z podglądu.

Jak stworzyć nowe hasło?Edytuj

Wpisz tytuł nowego hasła do wyszukiwarki i kliknij w wyświetlony w oknie wyników czerwony link do niego. Stworzone hasło należy dopisać do listy haseł.

Jak pisaćEdytuj

RealiaEdytuj

Przede wszystkim, Wielkapedia ma opisywać rzeczywistość roku 2060, a nie ją tworzyć. Od jej tworzenia jest portal Wielkarzeczpospolita.net, więc jeśli masz ciekawy pomysł i chciałbyś się nim podzielić, napisz artykuł na Wielką.net, a nie hasło do Wielkapedii. 1

Koniecznym jest trzymanie się realiów Wielkiej Rzeczypospolitej. Informacje przy tworzeniu i edytowaniu haseł należy czerpać z Centralnego Archiwum Rządowego, innych elementów serwisu Wielkarzeczpospolita.net czy też stron związanych z serwisem i jego realiami. Twórczość własna jest dopuszczalna wyłącznie w ostateczności (gdy większych informacji na dany temat nie ma w w/w miejscach), w granicach realiów WRP i zdrowego rozsądku.

StylEdytuj

Jeśli chodzi o sposób i styl pisania haseł, to musi on przypominać styl Wikipedii - obiektywnie, na temat i bez zbędnych upiększeń.

Informacje dodatkowe w hasłachEdytuj

Na końcu artykułu warto dodać spis pokrewnych haseł w Wielkapedii (zobacz też), zasobów CAR (artykuły w serwisie Wielka.net) oraz linków zewnętrznych (inne strony internetowe dotyczące tematu).

PrzekierowaniaEdytuj

Jeżeli nazwę danego pojęcia można przedstawić w różny sposób lub istnieje skrót do niej, można stworzyć przekierowanie do hasła (np. WRP automatycznie przekierowuje do hasła Wielka Rzeczpospolita). Aby stworzyć przekierowanie, należy utworzyć nowe hasło, a w nim napisać wyłącznie #REDIRECT [[Nazwa hasła do którego ma być przekierowanie]].

KategorieEdytuj

Każde hasło powinno być skategoryzowane. Kategorie wstawiamy na samym dole hasła, pisząc [[Kategoria:Nazwa kategorii]]. Przedtem jednak należy zapoznać się z drzewem kategorii istniejących na Wielkapedii. Jeżeli nie wiemy, do jakiej kategorii pasuje hasło, wstawiamy [[Kategoria:???]].

Lista hasełEdytuj

Każde nowe hasło musi zostać dopisane do listy haseł. Dopisujemy w kolejności alfabetycznej, tylko właściwe nazwy haseł (nie przekierowania).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki